Γραφείο Διασύνδεσης

Marketing Communications Trainee

Τμήμα: επικοινωνία, marketing, δημοσιογραφία

Θέση: Marketing Communications Trainee

Εργασιακή σχέση: Ορισμένου Χρόνου-Πρακτική Άσκηση + Αορίστου χρόνου

Συνοπτική περιγραφή

Ζητείται Marketing & Communications Trainee για το Brand & Strategy τμήμα της διαφημιστικής exad στην περιοχή του Χολαργού. Η εταιρεία μας έχει 30 χρόνια εμπειρίας στο χώρο της διαφήμισης και του instore/product design με πορτφόλιο πελατών από διεθνή και εγχώρια brands.

Ενδεικτικά καθήκοντα

  • Δημιουργία και διαχείριση περιεχομένου για τα social media
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες και προμηθευτές
  • Agency portfolio, εταιρικές παρουσιάσεις κ.λπ.
  • Brainstorming για projects διεθνώνκαι εγχώριων brands
  • Δυνατότητα συνεργασίας με την ομάδα στρατηγικής
  • Συμμετοχή σε έρευνες αγοράς, πελατών, κλάδων, κ.α.
  • Γενική υποστήριξη γραφείου σχετικά μεπροσφορές, τιμολόγια, και διαδικασίες οργάνωσης

Απαραίτητα προσόντα

  • Σχετικές σπουδές όπως Επικοινωνία, Marketing, Δημοσιογραφία
  • Καλές ψηφιακές ικανότητες (Excel, Powerpoint, project management software, πλατφόρμες social media, κλπ.)
  • Καλές γνώσεις Αγγλικών (καλή γραπτή επικοινωνία)

Ιδανικά προσόντα

  • Εξοικείωση με τα social media
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνιστών
  • Βασικές γνώσειςreporting
  • Εμπειρία ή ενδιαφέρον για copywriting, brand strategy κλπ

Χαρακτηριστικά

  • Eνήμεροιγια τα best practices του marketing και της επικοινωνίας
  • Μεθοδική σκέψη, δημιουργικότητα, και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικότητα, υπευθυνότητα στην επικοινωνίακαι διάθεση για γνώση
  • Επαφή με τις τρέχουσες τάσεις του design
  • Ταχύτητα στην εκτέλεση των εργασιών & τήρηση προθεσμιών σε απαιτητικούς χρόνους ανταπόκρισης

H exad προσφέρει

  • Φιλικό κλίμα με ενσυναίσθηση, σεβασμό, και ανοιχτή επικοινωνία
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευσηκαι εμπειρία σε ένα δυναμικό περιβάλλον με πορτφόλιο πελατών από διεθνή και εγχώρια brands
  • Ευελιξία στις ώρες εργασίας & κάποιες μέρες “work from home”
  • Σύγχρονα γραφεία πολύ κοντά σε ΜΜΜ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν βιογραφικό και portfolio στο info@exad.gr με τίτλο “Marketing Communications Trainee“.

  • Επωνυμία Εταιρίας: EXAD Creative Agency

    Ιστοσελίδα Εταιρίας: https://exad.gr/

    Αποστολή βιογραφικών στο email: info@exad.gr

    Αριθμός θέσεων: 1

    Επιστημονικά πεδία: Νομικές, Οικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες,Θετικές Επιστήμες

    Επιτρέπονται οι Αιτήσεις: Ναι

    Συνοπτική περιγραφή καθηκόντων θέσης: Δημιουργία και διαχείριση περιεχομένου για τα social media Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες και προμηθευτές Agency portfolio, εταιρικές παρουσιάσεις κ.λπ. Brainstorming για projects διεθνώνκαι εγχώριων brands Δυνατότητα συνεργασίας με την ομάδα στρατηγικής Συμμετοχή σε έρευνες αγοράς, πελατών, κλάδων, κ.α. Γενική υποστήριξη γραφείου σχετικά μεπροσφορές, τιμολόγια, και διαδικασίες οργάνωσης

    Τόπος εργασίας:

    Εργασιακή σχέση: Πρακτική άσκηση

    Προσφερόμενες αποδοχές: Δεν απαντώ

    Επαγγελματική εμπειρία υποψηφίου: Αδιάφορο

    Σχολή: Σχολή Διοικητικών, Οικονομικών και Κοινωνικών Επιστήμων

    Τμήμα - Σχολή Διοικητικών, Οικονομικών και Κοινωνικών Επιστήμων: Νομικές, Οικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες,Θετικές Επιστήμες,,Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων

    Απαιτούμενο φύλο: Αδιάφορο

    Απαραίτητη ξένη γλώσσα: Νομικές, Οικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες,Θετικές Επιστήμες,,Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων,

    Δίπλωμα οδήγησης: Ναι