Γραφείο Διασύνδεσης

Graphic Designer Trainee

Τμήμα: γραφιστικής, καλών τεχνών, ψηφιακών τεχνών

Θέση: Graphic Designer Trainee

Εργασιακή σχέση: Ορισμένου Χρόνου-Πρακτική Άσκηση + Αορίστου χρόνου

Συνοπτική περιγραφή

Ζητείται Graphic Designer Trainee για το δημιουργικό τμήμα της διαφημιστικής exad στην περιοχή του Χολαργού. Η εταιρεία μας έχει 30 χρόνια εμπειρίας στο χώρο της διαφήμισης και του design με portfolio πελατών από διεθνή και εγχώρια brands.

Αρμοδιότητες

  • Συνεργασίαμε τη δημιουργική ομάδα για τον σχεδιασμό digital, print & packaging υλικών
  • Δημιουργία εταιρικώνassets για εσωτερική χρήση
  • Σχεδιασμός υλικών βάσει brand guidelines & toolkits
  • Επεξεργασία φωτογραφιών
  • Brainstorming για project και παρουσιάσεις

Απαραίτητα προσόντα

  • Σχετικές σπουδές όπωςΓραφιστική, Καλών Τεχνών, Ψηφιακών Τεχνών
  • Photoshop, Illustrator, Corel, InDesign
  • Portfolio με ολοκληρωμένα επαγγελματικά ή προσωπικά projects
  • Καλές ψηφιακές ικανότητες (PowerPoint, project management software, πλατφόρμες social media, κλπ.)
  • Γνώσεις Αγγλικών (καλή γραπτή επικοινωνία)

Ιδανικά προσόντα

  • Εμπειρία ή ενδιαφέρον σε video editing, motion graphics, 3D design
  • Κατανόηση των αρχών UI/UX
  • Εξοικείωσημε AI προγράμματα όπως Midjourney, DALLE

Χαρακτηριστικά

  • Eνήμεροιγια τα best practices του design και της διαφήμισης
  • Δημιουργικότητα,σύχγρονη αισθητική και επιμονή στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικότητα, υπευθυνότητα στην επικοινωνίακαι διάθεση για γνώση
  • Μεθοδικότητα και οργανωτικότητα
  • Ταχύτητα στην εκτέλεση των εργασιών και τήρηση προθεσμιών σε απαιτητικούς χρόνους ανταπόκρισης

H exad προσφέρει

  • Φιλικό κλίμα με ενσυναίσθηση, σεβασμό και ανοιχτή επικοινωνία
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευσηκαι εμπειρία σε ένα δυναμικό περιβάλλον με portfolio πελατών από διεθνή και εγχώρια brands
  • Συνεργασίακαι training με εξωτερικούς συνεργάτες
  • Ευελιξίαγια work from home και στις ώρες εργασίας
  • Σύγχροναγραφεία πολύ κοντά σε ΜΜΜ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν βιογραφικό & portfolio στο info@exad.gr με τίτλο “Graphic Designer Trainee“.

  • Επωνυμία Εταιρίας: EXAD Creative Agency

    Ιστοσελίδα Εταιρίας: https://exad.gr/

    Αποστολή βιογραφικών στο email: info@exad.gr

    Αριθμός θέσεων: 1

    Επιστημονικά πεδία: Καλές Τέχνες,Νομικές, Οικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες

    Λήξη Προβολής: 30 Ιουνίου 2024

    Επιτρέπονται οι Αιτήσεις: Ναι

    Συνοπτική περιγραφή καθηκόντων θέσης: Συνεργασίαμε τη δημιουργική ομάδα για τον σχεδιασμό digital, print & packaging υλικών Δημιουργία εταιρικώνassets για εσωτερική χρήση Σχεδιασμός υλικών βάσει brand guidelines & toolkits Επεξεργασία φωτογραφιών Brainstorming για project και παρουσιάσεις

    Τόπος εργασίας:

    Εργασιακή σχέση: Πρακτική άσκηση

    Προσφερόμενες αποδοχές: Δεν απαντώ

    Επαγγελματική εμπειρία υποψηφίου: Αδιάφορο

    Σχολή: Σχολή Εφαρμοσμένων Τεχνών Και Πολιτισμού

    Τμήμα - Σχολή Εφαρμοσμένων Τεχνών Και Πολιτισμού: Καλές Τέχνες,Νομικές, Οικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες,,Τμήμα Γραφιστικής και Οπτικής Επικοινωνίας,Τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τεχνών

    Απαιτούμενο φύλο: Αδιάφορο

    Απαραίτητη ξένη γλώσσα: Καλές Τέχνες,Νομικές, Οικονομικές και Πολιτικές Επιστήμες,,Τμήμα Γραφιστικής και Οπτικής Επικοινωνίας,Τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τεχνών,

    Δίπλωμα οδήγησης: Ναι